مریم70 . تنوع طلب نشه

سلام.

ممنون از سایت خوبتون.

من دختری 28ساله هستم که سه سال پیش عقد کردم و یکساله که ازدواج کردیم. من و همسرم کاملا عاقلانه و با چشم باز و با رعایت کفویت های لازم همدیگه رو انتخاب کردیم.من فوق لیسانس هستم و همسرم پزشک هستن الان مشغول گذروندن دوره تخصص هستن.3سال از من بزرگترن و الحمدلله از همه لحاظ انسان بسیار خوبی هستن و زندگی کاملا با ارامش و شادی داریم.هر دو کاملا مذهبی هستیم و ایشون خیلی بیشتر و دقیق تر از من مسائل دینی را دنبال میکنند و اهل نماز شب به صورت مداوم هم هستن.فقط یک نکته وجود داره که گاهی منو نگران میکنه و میخوام لطفا راهنماییم کنید. همسرم ادمی بصری و به شدت دقیقی هستن.تمام تصاویر و صحنه ها حتی جزئی ترین ها از نظرشون دور نمیمونه.بارها شده وقتی باهم میریم بیرون و خانم هایی با پوشش های نامتعارف و نامناسب در کنارمون حضور دارن برای لحظه ای نگاه همسرم بهشون میافته خصوصا که به واسطه شغلشون مدام در محیط های بیمارستانی با پرستارها و پرسنلی سرکار دارن که پوشش مناسبی ندارند و تا حالا چندین بار که از این موضوع خسته و کلافه شدن با من صحبت کردن و از سختی هایی که برای تحمل این محیط ها متحمل میشن گفتن. یکبار به طور اتفاقی متوجه شدم که دارن با دفتر مرجع تقلیدشون تلفنی صحبت میکنن(استراق سمع نکردم ایشون تازه از شیفت برگشته بودن و تصور میکردن من خواب هستم و داشتن با تلفن صحبت میکردن)شرایط را اینگونه مطرح کردند: که وقتی در محیط های عمومی هستیم نگاهم گاها به خانوم ها میافته و بدون قصد لذت و نگاه گناه الود تصویر پوششون در ذهنم میمونه و متاسفانه گاهی تحریک میشم ولی مطلقا به آن خانوم فکر نمیکنم و ان لحظه فقط به فکر همسرم و کامجویی از او میافتم.حتی اینقدر این قضیه تکرار شده که همیشهنگاهم در خیابان به خانوم ها و پوشش ها جلب میشود. آیا مرتکب فعل حرام میشوم؟

من متوجه جواب مرجعشون نشدم ولی جدای از بحث حرام بودن یا نبودن من نگرانم که آیا همسرم و همه ی اقایانی که در شرایط مشابه هستند مادام العمر میتونن با نفسشون بجنگن؟ان هم در شرایطی که من با اینکه خودم زن هستم ولی چند ثانیه واقعا نمیتونم چشم از برخی پوشش ها بردارم از بس جلب توجه میکنند.نه تنها پوشش بلکه رفتارها و حرکاتی که برخی خانوم ها در محیط های عمومی دارند.

من نگرانم که همسرم خدایی نکرده تنوع طلب بشه ..با اینکه خودم همیشه در خانه اراسته و ...هستم...بنظرتون چه کاری از دست من برمیاد؟لطفا راهنماییم کنید.

یه جمله هم برای خانومی که با پوشش های نمایشی در جامعه حاضر میشه : شما نمیتونی بگی مردها باید نگاهشون رو حفظ کنند.این ذات انسان هست که میل به زیبایی داره...هر چقدر هم همسر اون اقا زیبا و منحصر به فرد باشه بازهم از اون زیباتر وجود داره...یک مرد اگر متعهد باشه چقدر باید با خودش بجنگه که نگاهش جز در و دیوار و زمین جای دیگه رو نبینه؟ یک روز، یکجایی ممکنه ناخواسته خونه خوشبختی یک نفر رو روی سرش ویران کنی...اونوقت باید منتظر روزی باشی که ....

از مشاوران محترم سایت و همه دوستان میخوام که راهنماییم کنند

با تشکر

-------------------------------------

کاربران محترم مي‌توانيد در همين بحث و يا مباحث ديگر انجمن نيز شرکت داشته باشيد: http://www.welayatnet.com/fa/forums
همچنين مي‌توانيد سوالات جديد خود را از طريق اين آدرس ارسال و از طریق کدپیگیری که دریافت میکنید پاسخ را مشاهده نمائید: http://www.welayatnet.com/fa/node/add/forum
تمامي کاربران مي‌توانند با عضويت در سايت نظرات و سوالاتي را که ارسال ميکنند را به عنوان يک رزومه فعاليتي براي خود محفوظ نگه‌دارند و به آن استناد کنند و همچنين نظراتشان جهت نمايش بعد از فعالیت مفید، ديگر منتظر تاييد مديرانجمن نيز نباشد؛ براي عضويت در سايت به آدرس مقابل مراجعه فرمائيد: www.welayatnet.com/fa/user/register

http://welayatnet.com/node/144385

Plain text

• تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.
تصویر mostafavi
نویسنده mostafavi در

با سلام به شما کاربر محترم

با توجه به اینکه همسر شما رویکرد دینی به مسائل داره و سعی در کنترل خودش و نفسش داره و از ان طرف شما هم از جهات مختلف به نیازهای او توجه دارید و مهارت کافی در برقرار ارتباط‌های زناشویی رو دارید، می‌شه امیدوار بود که ایشون با گذر زمان بهتر با این مسئله کنار بیاید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که وقتی از جهت فیزیولوژیکی به نیازهای بدن پاسخگویی شود، طبیعتا تمایل به رفع ان کمتر خواهد شد؛ مثلا وقتی انسان غذایی را خورده و سیر هم شده باشد، دیگر تمایلی به خوردن غذای جدید حداقل برای مدتی را ندارد ولو غذاهای متنوع جدیدی روبه روی آن باشد.

بنابراین باتوجه به این مسئله شما سعی کنید به نیازهای جنسی همسرتون از طریق مهارتهایی که در زمینه برقراری ارتباط کسب کردید، پاسخگویی کنید، طبیعتا با توجه به خصصیه دینی ایشون مبنی بر کنترل چشم و نگاه‌ها باعث می‌شه، کمتر مناظر و محیط‌های اطرافش او را ناخواسته تحت فشار قرار دهد. 

در کنار آن، همواره برای آرامش خودتون و همسرتون یک برنامه‌ جمعی دینی و معنوی قرار بدهید؛ مثلا یک روز در هفته به مسجد یا امام زاده یا هر مکانی معنوی برای دعا و راز و نیاز کردن که می‌دونید با همسرتون بروید. این کار هم آرامش و معنویت خانواده رو بیشتر می‌کنه و هم عاملی بازدارنده از انجام اشتباهات و گناهان است همچنان که خدای متعال فرمود که «إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ؛ بخوان و نماز را برپا دار كه نماز از كار زشت و ناپسند باز مى دارد و قطعا ياد خدا بالاتر است و خدا مى‏ داند چه مى ‏كنيد.»[عنکبوت/45]

موفق باشید.

تصویر مریم70
نویسنده مریم70 در

سلام

از راهنمایی شما مشاور محترم و سایر دوستان ممنونم

تصویر الف.آذرکمان

بررسی مطلب از دیدگاه جرم شناسی:

سوال این کاربر گرامی و پاسخ سایر کاربران، به لحاظ جرم شناسی قابل تحلیل می باشد.

یکی از مسائلی که در عالم جرم شناسی می توان با کمی اغماض بیان داشت که بین نظریات پذیرفته شده ی جرم شناسان غربی و دین مبین اسلام، اتفاق نظری نسبی وجود دارد، مساله ی عوامل موثر در بروز رفتار ناهنجار و بعضا مجرمانه است.

قبل از ورود به بحث این نکته را عنوان میکنیم که منظور از جرم و اعمال ناهنجا در نگاه غربی صرفا قوانین موضوعه و افعال خارج از حدود عرفی میباشد ولی در نگاه اسلامی کلیه ی افعال حرام را شامل می شود اعم از اینکه به وسیله قانون گذار جرم انگاری شده باشد یا نشده باشد.به طور مثال طبق نگاه اسلامی دروغ جرم است ولی جز در موارد خاص ( شهادت کذب)جرم انگاری نشده است.لذا جرم از منظر اسلامی مفهومی عام تر از دیدگاه غربی و قانونی دارد.

از دیدگاه جرم شناسی سه عامل در بروز رفتار مجرمانه موثر است.

مثلثی تحت عنوان: محیط، تربیت، وراثت.

با کمی دقت متوجه می شویم که دین مبین اسلام هر 3 این عوامل را قبول داشته و برای آن دستورها و تدابیری ارائه کرده است. به طور مثال وقتی در بیان عامیانه از تاثیر لقمه ی حلال صحبت میکنیم به بحث وراثت اشاره دارد. وقتی به حیا و عفت و حجاب چه برای مرد چه برای زن تاکید میشود دقیقا به عامل محیط توجه دارد. این نکته واضح است که همانقدر هم به تربیت خصوصا تربیت درونی نفس توصیه شده است ولی نمی توان بدون توجه به دو عامل دیگر، انحراف را صرفا به مشکل تربیتی نسبت داد. همسر کاربر گرامی مسلما در حال تلاش برای تربیت درونی نفس هستند و الحمدلله به لحاظ وراثت هم مشکلی ندارند ولی چطور می توانیم تاثیر عامل محیط را که اغلب جرم شناسان غربی با دلایل موثق علمی تایید کرده اند و 1400سال است که اسلام در حال تاکید بر ان است نادیده گرفت؟

محیط هم صرفا بی عفتی و بی حجابی در خیابان نیست، طبق گفته یکی از کاربران محترم،فضای مجازی و رسانه ای را هم در برمیگرد ولی نمیتوان گفت چون مدیریت ان فضاها امکان ندارد پس من نوعی نیز به مسئولیت فردی عمل نکرده توصیه علمی و دینی را عملی نکنم.

شرح مفصل دلایل علمی غربی و دینی اسلامی در خصوص این سه عامل و میزان تاثیر گذاری آن از این فضا خارج است لکن خواننده ی بیدار، آگاه و جستجوگر، با تحقیقی مختصر به منابع کتابخانه ای و مجازی غنی در این خصوص دسترسی می یابد.

این بررسی صرفا از نگاه جرمشناسی بود و منتظر نظر تخصصی مشاوران خانواده سایت هستیم.

ضمنا کاربران گرامی، فضای مجازی نیز جزئی از محیط اجتماعی ماست، "توهین " ،"افترا "و ناسزا "نیز جرم است...احتیاط کنیم محیط اجتماعی خودمان را با هرگونه بداخلاقی مجرمانه نکنیم.

تصویر هدایت
نویسنده هدایت در

سلام 

کاربرM121 کمی تند رفتید در تبادل نظر 

هر کسی یه نظر و سلیقه ای ،اگر نقد داریم به اون نظر و سلیقه منطقی ارائه کنیم با توهین و فحاشی فضا بد میشه و کلا انرژی منفی هست و واکنش ها صورت میگیره.

نقد هست به اظهار نظرتون و قبول کنید که بد حرف زدید. 

در مورد اون نظرتون که گفتید اون مرد باید نگاهشو حفظ کنه و سر نچرخونه اینور و اونور خب درست گفتید مردا هم باید حفظ کنه نگاهشونو باید کنترل کنن خیالشونو این درسته 

ولی شما نمیتونید اینو توجیه کنید برا بی حجابی و بد حجابی بعضی از زنان.

بی حجابی و بد حجابی لجن پراکنی هست تو سطح جامعه که دامن همه رو میگیره.

مگه میشه همه چشم بسته بیان تو خیابون یا همش سر به زیر راه بره ،یعنی اون شخصی که میخواد بیاد تو خیابون و قصد کنترل نگاه هم داره حق نداره آزادی مشروع داشته باشه حق نداره چشمش باز باشه حق نداره سرش بلند باشه راه بره.

شما وقتی کسی صدای ناهنجار ایجاد کنه شاکی نمیشید اون میتونه بگه تو گوشتو بگیر حق استفاده از گوشتو نداری.دائم اینکارو کنه  و شما هم دائم یه پنبه ای تو گوشتون باشه تو خیابون راه برید که مبادا هر کی رسید تو گوشتون فریاد بکشه. 

یا تو اتوبوس هستید دو نفر دارن سیگار میکشند شماشاکی نمیشید ؟اون میتونه بگه به کسی ربطی نداره دارم برا دل خودم سیگار میکشم هر کسی هم ناراحت میشه بینیشو بگیره.

آلودگی صوتی،آلودگی بویایی ، آلودگی بصری در محیط عمومی تعرض به حقوق دیگران هست و این اصلا منطقی نیست بگیم اون نگاه نکنه،اون بو نکشه اون گوش نده 

خب طبیعت چشم دیدنه، گوش شنیدنه، بینی بو کردنه مگه میشه کسی رو از این حقوق محروم کرد به توجیه کار خلاف خودمون.

پس مسئله حجاب در محافل عمومی یه مسئله حقوقی هست ،رعایت حقوق دیگران.

بحث حق الناس و این چیزا بماند.

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

افراد پر رویی که فسقشون علنیه و

حکایت از سر درون دارد

اما همه رو بد میدونند

متکبرند

عین ابلیس!

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

یکی نیست به M121 بگه تو مثل ادم ، محجبه باش

بیخود میکنی در مورد دیگران قضاوت کنی

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

M121 نه ما افراطی نمیشیم!

خوارج هم افراد پر رویی مثل تو اند

که به چندین نفر اینجا فحش دادی و توهین کردی و تهمت زدی تا بتونی به بی حجابیت ادامه بدی!

امیرالمومنین که جای خود دارد

خدا سینه پری دارد از فاحشه هایی که برلی رسیدن به بی حجابی به همه توهین میکنند اما آدم نمیشند و به فسقشون هم ادامه میدند

تصویر M121
نویسنده M121 در

و چه خون دل ها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین حکایت شماست... شما اگر زمان علی( ع) بودید بی شک از خوارج زمان میشدید کسانی ک از فرط عبادت  پیشانی هاش پینه بسته بود.

افراطی های تندرو ی نظر نتونستید بدید و  سطح شعورتون رو ب نمایش گذاشتید و خدایی کردید شروع کردید ب قضاوت بی بصیرتی ازتون میباره...  منتظر نظر کارشناس محترم سایت هستم ایشون خیلی هوشمندانه تر راهنمایی میکنن 

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

به نظرم به روش نیار. بدتر میشه

تو زندگیت رو کن عزیز

تصویر فاطمه سادات.
نویسنده فاطمه سادات. در

خداکنه همچین مردی هم نصیب من بشه

خوشبحالت

قدر زر زرگر شناسد

تصویر چنگیز پنگیز
نویسنده چنگیز پنگیز در

آقا یه اسم بزارید بفهمیم کی به کیه

کدوم ناشناس به کدوم ناشناسه

خخخخخخ

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

توی انتخابات ۹۶ ثابت شد دست بدحجابا و فاسدا و مریم رجوی و نجومی بگیرا و من و تو و بیبی سی و مفسدین اقتصادی ... همه توی یک کاسه هست خدا از همشون نگذره

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

چی میشه کسانی که بدحجابند اینقدر وقیح میشند تا کسانی که مومن هستند را متهم کنند اما خودشون پر رو پر رو به فسق علنیشون ادامه میدند

کسانی که هم باطنشون کثیفه هم ظاهرشون!

وقتی کثافت ظاهرشون رو توجیه میکنند فاضلاب درونشان را چرا توجیه نکنند؟!

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

خوبی این انجمن اینه از همه سطح تفکرات توش جمع هستند

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

کسانی که بی حجاب هستند و در فضای مجازی به دیگران برلی ادامه بی حجابی فحاشی میکنند همان قماشی هستند که فرصت گیر بیارند با لگد به محجبین حمله میکنند و همه را بی عفت میدونند خود هرزشون رو عفیفه! تو همین سایت هم مطلب. زده شده : https://www.welayatnet.com/fa/news/144389

تصویر علیرضا 98
نویسنده علیرضا 98 در

قدر شوهرت رو بدون

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

کاملا موافقم

از این مردهای باشعور که این همه دغدغه داشته باشه کم پیدا میشه

هرچند افراد هرزه، این مرد مومن رو فاسق و چشم چرون معرفی میکنند

که مبادا به ماهیت پلیدشون و بدحجابیشون گردی نشینه

خدا نگذره ازشون

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

M121 که یه دختر بدحجابه چقدر وقیحانه همه رو بد معرفی میکنه

متاسفانه افرادی که فسقشون علنیه

توی انتخابات هم برای رسیدن به هرزگی بیشتر به کسی رلی دادند که نجومی بگیر بود و مفسد اقتصادی الان از همه پر رو تر طلبکار هم هستند

افسار تو ول شده بیفرهنگ این چه طرز صحبت کردنه

تو برو به هرزگیت برس چیکار دادی که این مومنه رو به کبک و من رو به خر تشبیه کنی

البته اگر فرهنگ و شعور داشتی حجابت رو رعایت میکردی

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

نویسنده محترم سوال

به تو حق میدم

افراد بیشعوری که عادت کردند به هرزگی و ترشیدند

مدام دنبال نابود کردن زندگی مردم هستند و برای اینکه هرزگی خودشون رو توجیه کنند به دیگران تهمت میزنند

کسانی که عیوبشان نه پنهان بلکه عیان است

به دیگران تهمت میزنند که بیماری مخفی دارند و بیشتر در لجن غرق میشند

درود بر تو و شوهر مومنت

امیدوارم خوشبخت باشید

و خداوند تمام هرزگان را بدبخت کند و بعد ازدواجشان امیدوارم شوهرشان یک زنخوشگلتر پیدا کند

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

اصلا نفهمیدی صورت سوال رو

و برای اینکه برای بدحجابی و ولنگاری خودت توجیه درست کنی از شوهر این بنده خدا مجرم ساختی

این چه توجیهیهی بود کردی

کسی نگفته همه با چادر بیاند خصوصا تو!

بحث در اینه که همه سعی باید کنند محرمات رو ترک کنند با این حرف مشکل داری؟!

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

یکی نبست به این بگه برو به بی حجابیت برس به تو چه ربطی داره که مدام به همه فخش میدی و به همه تهمت میزنی

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

شما لطفا توهین و تهمت ب من نزن از خودت شروع کن محرمات ترک کن تهمت هم یجور گناهه دیگ... شما همون افراطی های مزخرف هستید ک همه جور گناه میکنید فقط حواستون ب چادر و روسری خودتون هس ... خدا میدونه شما  تا صدسال دخترجون ب پای عفاف و پاکدامنی من نخواهی رسید ... ضمن اینک شعور حکم میکنه نظر خودت اولا بدی کاری ب نظر بقیه نداشته باشی البته ک کوتاهی در تربیتت بوده همین شماها گاهی افسارتون ول میشه راس راس تو جامعه راه میرید و پاچه میگیرید. لطفا ی ذره رو تربیتت کار کن  . در مورد این سوال هم من فک میکنم شما خیلی سطحی جواب دادید خب طرف داره نگاه میکنه  چون پزشکه شما دارید توجیه اش میکنید اگ همین خانوم اول سوالشون نمیگفتن همسرسون پزشک و خودشون ارشد من مطمعنم 90 درصد کامنت ها برعکس میشد ... اینقد مردای اینجوری هستن کاری اصلا ب حجاب و بی ححاب ندارن وقتی نکاه کنترل نشد دیگ هیجی فرق نمیکنه

سوال کننده میتونه طبق نظر شما سرشو مث کبک بکنه زیر برف بگ همسرم ایراد نداره مشکل از جامعه هست ولی اگر فردا روزی ی جایی کنجکاوی همسرش بیشتر شد و از نگاه شروع شد و ب چیزهای دیگ رسید حق نداره ناراحت بشه..... ایشون خودش فهمیده مشکل هست نمیدونم چرا ی عده میخان دلداری بدن

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

ظاهرا افسار خودت پاره شده که فکر میکنی دیگران افسار دارند!

تو باید سرت رو زیر برف کنی تا نفهمی بدحجابی ، فسقه

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

افسار چیه؟
کبک کیه؟
چشم چرون کیه؟
چندتا دیگه فحش میدادی! برای اینکه بتونی به بی حجابیت ادامه بدی!

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

آفرین طح شعورت رو ثابت کردی

امثال تو همونایی هستند که دانشگاه لگد پروندید به اون زن چادری

و توی گیلان چادر از زن چادری کشیدید الانم فحاشیت همه جا رو برداشته

شوهر مومن مردم که لایق یک تار موش هم نیستی رو چشم چرون معرفی کردی

این زن مومنه رو تشبیه کردی به کبک

من رو افراطی نامیدی و افسار به دهن

از امثال شماها بیشتر از این توقع شعور نداریم

اگر میفهمیدید فاسق علنی نبودید

و ظاهرتان فاش کرده سر درونتان را

تصویر M121
نویسنده M121 در

خب همسرتون نگاهش  کنترل نمیکنه... بنظرمن خیلی هم نمیشه گفت ی لحظه نگاه باعث میشه تحریک بشه مگ اینک همسرتون تصویرسازی خیلی قوی داشته باشه یا ببخشید مدام سرش اینور اونور میچرخه ک در نتیجه  منجر ب تحریک شدن ایشون میشه.  بعدم عزیزم شما، اصلا من، تو خیابون راه میرم نمیتونی بگم ک مرد خوشگل نیاد بیرون چون من نگاه میکنم و باقی ماجرا ....خود شما اولین نفری هستی ک میگی بیخود سرتو بنداز راهتو برو ... 

خیلی غیرمنطقیه ک شما انگشت اشارتون رو سمت خانما دیگ گرفتین تا این عیب همسرتون رو توجیه کنید . شما مدام داری توجیه میکنی همسرتون نگاه ی خانوم میکنه و تحریک ک شد بعد کار از کار ک گذشت نمیدونم کامجویی از شما میاد تو ذهنش نمیدونم والا من میگم این خیلی غیرمنطقیه. همسر شما در نتیجه نگاه و تصویرسازی یک زن دیگ تحریک شد و چون میخاد خودشو اروم کنه و این عذاب وجدانشو کم کنه شما رو میاره تو ذهنش خودش متوجه شده کارش بده منتها نمیتونه خودشو کنترل کنه و البته دنبال راه حل نیست چون لذت ک میبره ببشتر از عذاب وجدانی ک داره.

ضمنا گلم همه زنای خیابون چادری بشن با زنان تی وی، اینستاگرام و تلگرام اقوام و عروسی چیکار کنیم؟! میخام بهت بگم درصد زیادی از مسایل اینجوری بیشتر از اینک علتش رو در محیط بخاید جستجو کنید در خود فرد ریشه داره.اصلا همه چی درس شد شما ک دیگ نمیتونید ب ایشون بگید بیمارشون رو با چادر معاینه کنند. ضمن اینک اعتقادات افراد با شغلشون سنجیده نمیشه. مگ هر کسی جایگاه اجتماعی خوبی داره لزوما فرد معتقد ب اصول اخلاقی هم هست این مساله رو همه ما در جامعه خودمون دیدیم و شنیدیم باهاش سروکار داریم.

اما من کاملا شما رو درک میکنم و تا حد زیادی با نگرانیتون موافقم. بنظر من مطرح کردن این مساله با همسرت فعلا کار درستی نیست دنبال علت این مساله باش و اینک شما ب عنوان همسر ایشون چقد در این مساله دخیل هستید ایا شما تونستید همسرتون رو اونقدر توجهش جلب کنید ک متوجه هیچ زن دیگه ای نشه دیگ از جنبه های مختلف چقد موثر هستی؟ بعدم بنظرم غیرمستقیم  نارضایتی خودتون و زشتی این کارو گوشزد کنید اما بحث نکشون ب شوهرت . 

تصویر نیما11
نویسنده نیما11 در

این نظر کاملا مغرضانه و ناصحیح است بنظرم

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

تو با این فکرها خودت رو نابود میکنی

با دشمن خیالی نجنگ

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

همسرت فقط یه سوال شرعی پرسیده  که نشون میده انسان با شرفیه ولی این افکار شما یه نوع خود آزاری محسوب میشه خانمی با این سطح تحصیلات چرا باید از آینده وهزار تا اگر وباید منفی بترسه  همه ما داریم توی همین جامعه زندگی میکنیم وشرایط همسرانمون هم حدودا برابره تازه همسر شما آدم خوبیه پس الان باید همه از آینده بترسیم و استرس بکشیم  راحت باش واز زندگیت لذت ببر 

تصویر احمدرضا2
نویسنده احمدرضا2 در

وسواس بیشتر از حد شما خصوصا اگر آقاتون بفهمه شما نگران ایشون شدید، برعکس اونجیزی که فکر میکنید، میتونه باعث اثرات سوء بشه.

اینم که ایشون این رو از مرجعش پرسیده قاعدتا به همون دینداری بالای ایشون برمیگرده.

شما اصلا نگران نباشید. انطور که از دین و اخلاق ایشون گفتید، انشاله هیچ گونه خیانتی نخواهند کرد.

اینم دقت کنید که مطابق نکته پایانی خودتون، نمیشه با چشمان بسته توی جامعه راه رفت که!! قاعدتا با توجه به اوضواع بد حجاب فعلی جامعه،آدمی که چشم داره چیزهایی رو میبینه! ولی مهم اینه که اهمیت نده. اینکه توی ذهن آدم اون تصویر بمونه هم کاملاً طبیعیه. ولی مهم اینه که بعد از چند روز یادش میره.

شما در کل نگران نباشید، در خانه مرتب و ... باشید. اصلا هم این نگرانی را به ایشون نگید که اثر برعکس میتونه داشته باشه.

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

اونا اگه میفهمیدند که اینجوری نمیگشتند

این سایت با نظارت اداره تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت نموده و تمامی حقوق متعلق به این اداره می باشد.